Výhody nakupovania v kamenných predajniach

Je asi celkom jasné, že ak by som sa Vás opýtala na to, že či je lepšie nakupovanie online, alebo či je lepšie nakupovanie v kamennej predajni, tak by mi každý z Vás odpovedal inak. Jedni by sa určite prikláňali k nákupom online, iný zase k bežnému nakupovaniu v kamenných predajniach. Je to pochopiteľné, pretože oba typy nakupovania majú určite svoje výhody. My si dnes priblížime výhody práve nakupovania v kamenných obchodoch. To čo online obchody nikdy nezískajú, je atmosféra nakupovania. Atmosféra, ktorá vzniká keď sa prechádzate po nákupnom centre a stretávate v ňom iných ľudí. Ľudia sú predsa tvor spoločenský a potrebujú sa stretávať, a možno aj to je dôvod prečo idú občas na nákup – tostapanetop.com.

Ďalšou výhodou nakupovania v kamennom obchode, alebo nakupovania v nákupnom centre je nesporne možnosť zájsť si na kávu, či teplý obed alebo večeru. Netvrdím, že pri online nakupovaní si doma obed dať nemôžete, avšak tu je to úplne iná kultúra. Veď Vás predsa obslúžia!!! A vlastne aj na predajni, prídete, vypýtate si a prakticky okamžite môžete skúšať a kupovať. Ak patríte k netrpezlivým nedočkavcom, kamenný obchod je pre Vás ako stvorený. Mnohý zákazníci nákupných centier si však v porovnaní s online nákupmi nevedia vynachváliť možnosť si tovar vyskúšať a obzrieť. Práve možnosť ochytania si tovaru je hlavnou zásadou prečo niektorí ľudia nakupujú práve radšej v kamennej predajni. Mnohí zákazníci za ďalšiu výhodu nakupovania v kamennom obchode považujú bezpečnosť a istotu. Teda určitú formu istoty toho, že to, čo ste si kúpili si reálne aj odnesiete domov. To čo v online obchode nezískate je určite odborné poradenstvo a pri niektorých produktoch sa odborná rada priam pýta.

Okrem odbornej rady predávajúceho ste s ním v priamom kontakte, a ak sa Vám čokoľvek nepozdáva jednoducho v danom obchode nič nenakúpite. Keďže sú dnes obchody väčšinou centralizované v nákupných centrách, môžete si obchodov s podobným tovarom, povedzme topánky, oblečenie ale aj drogériu obzrieť tiež viac na jednom mieste. Čo sa týka reklamácie nevzniknú Vám zbytočné navýšené náklady na poštovné tak ako je to v prípade online nakupovania, reklamáciu väčšinou vybavíte relatívne rýchlo a na mieste kde ste tovar zakúpili. Je samozrejmé, že oba typy nakupovania majú svoje výhody a nevýhody. Je teda vždy len na zákazníkovi, aký spôsob nakupovania preferuje a prečo. Ja sama mám rada oba spôsoby nakupovania, barbecue elettrico prezzi, rozlišujem však aké veci si radšej kupujem v kamennom obchode a čo či si pohodlne objednám cez internet. Napríklad ja si kupujem topánky zásadne na predajni a to z dôvodu, že si ich viem vyskúšať. Topánky sú podľa môjho názoru vecou, ktorá sa nedá kúpiť len podľa čísla a obrázku na internete. Samozrejme je to čisto vec názoru. To isté by človek mohol povedať aj o oblečení, či elektronike. Ja to však mám len s topánkami. Ale zase moja obľúbená vec, ktorú si rada kupujem cez internet sú knihy. Tie zaručene dopredu skúšať netreba. Webové stránky ponúkajúce knihy sú zväčša tiež overené a teda bezpečné a preto online nákupy v takom to prípade považujem za super výmysel. Čo na to hovoríte vy?